LOGO DUKLA


3.4.2013 S generálem Pavlem nejen o práci a sportu ale i o psovi, vaření a motorce

Náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Petr Pavel se 3.4. 2013 sešel se zaměstnanci Armádního sportovního centra Dukla, aby s nimi poseděl a popovídal nejen o jejich a své profesi, ale i o svém soukromí.

Svoji účast v bojové operaci v tehdejší Jugoslávii, za kterou byl oceněn ministrem obrany Francie vysokým vojenským vyznamenáním „Francouzským vojenským křížem s bronzovou hvězdou“, okomentoval slovy: „Dnes se vojáci dostávají do náročnějších situací. Byla to specifická situace ve specifickou dobu a podle toho byla hodnocena." Sportovce pak zajímal jeho názor na ochranu vzdušného prostoru, optimalizaci vojenských újezdů, či zda skutečně bude zrušeno letiště Přerov. V osobněji zaměřené části diskuse se pak posluchači dozvěděli, že generál Pavel už s velkou nedočkavostí očekává konec zimy, aby konečně mohl pořádně provětrat svou oblíbenou motorku Hondu CBF 1000.

Jeho bývalý podřízený ho hned v úvodu potrápil otázkou, jestli si vzpomene, co to byl "ŠLUK", a ujistil, že to nijak nesouvisí s kouřením. Pak s úsměvem vysvětlil, že se jedná o Štrosův lidově umělecký kolektiv, jak se v Prostějově přezdívalo rotě, které tehdy kapitán Pavel velel. Další kontrolní otázky už nebyly potřeba. Parašutista Pavel se přítomným svěřil, že má za sebou 120 seskoků, bez jediného zranění. Zato při jednom z mála letů na paraglidingu si zlomil nohu hned na několikrát, aby se pak nedisciplinovaně léčil na motorce a nohu si zlomil nanovo. A také, že by chtěl vyzkoušet nové padáky pro AČR formou seskoku důvěry spolu se svými zástupci generálem Opatou a Dvořákem. Jako starší pánové si však počkají na lepší počasí.

Generál Pavel se přiznal, že si velice užívá času se svým psem. Každý den vstává v půl šesté a jde s Bobem na procházku. „V létě jsem rychlejší já, ale po zbytek roku mě vždycky udolá,“ odpověděl na otázku, kdo z nich dvou běhá rychleji. Upřesnil, že Bob je americký staford teriér, vážící 30 kilo, a že díky večerním procházkám končí generál s prací často i po půlnoci.

Dámská část pracovníků Dukly možná ocenila, že si generál poradí s vařením. „Vařím rád, ale zdaleka ne tak dobře jako můj otec. Přesto jsme si o Velikonocích se synem velmi pochutnali na mém menu. Jen nevím, proč si má žena po pár soustech šla uvařit krupicovou kaši,“ pobavil už naprosto všechny Petr Pavel. A na závěr ještě odpovídal na zajímavou otázku týkající se vojenské přehlídky při inauguraci prezidenta Zemana. „Nervózní jsem nebyl, šel jsem vycházkově. Nicméně pan prezident v polovině ještě zvolnil. A pak už bylo to tempo pro mě, jako vojáka cvičeného na pochod v rytmu bubnu, trochu složité."

Generál Pavel zapůsobil na ASC Dukla nejen jako autorita, ale i jako velký sympaťák. Jeho slova působila na „dukláky“ jako dopingová droga: „Netrapte se věcmi, které nemůžete ovlivnit. Není vše měřitelné penězi. Já osobně vnímám Duklu jako pojem, spojený se slavnými jmény naší sportovní historie i současnosti. Kdysi jsem se snažil sehnat dres se znáčkem Dukly, dnes už ho mám, a vím, že sport k Armádě České republiky samozřejmě patří. Armáda a Dukla by měly jít i dále ruku v ruce.“

Generál Pavel je znám tím, že na své podřízené nezvyšuje hlas. Ale svým tichým nesouhlasným pohledem dostane každého přesně tam, kde má být. Jeho nespornou autoritu cítili Dukláci v každém jeho slově, v každém jeho gestu, i v tom, když generál za jejich potlesku odcházel.

 

   zpět

Kalendář
kalendar
Získané medaile v roce 2018
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
25 9 13
CELKEM:       47
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2017
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
41 31 36
CELKEM:       108
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2016
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 39 31
CELKEM:       107
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2015
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 32 31
CELKEM:       100
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2014
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
34 31 32
CELKEM:       97
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2013
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
33 27 37
CELKEM:       97
Více informací o medailích

 

Dukla a OH

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net