LOGO DUKLA

Deset atletů s jedenácti medailemi na krku přiletělo z HME

Z úspěšného evropského 32. halového šampionátu v atletice ve švédském Göteborgu se včera večer vrátila česká výprava. Na Letišti Václava Havla v Praze medailisty přivítal první náměstek ministra obrany Vlastimil Picek. Všem armádním medailistům pogratuloval a předal pamětní plakety.

Čeští atleti za tři dny závodění ve Scandinavium Areně získali celkem pět medailí a druhý nejvyšší bodový zisk za dvacet let samostatných výprav. Atleti z Armádního sportovního centra Dukla se podíleli na všech pěti - té nejcennější zlaté a čtyřech bronzových.

Jako jediný se dvěma medailemi na krku se pohyboval po salonku Letiště Václava Havla nejlepší evropský čtvrtkař Pavel Maslák. Suverénně zvítězil v běhu na 400 metrů v novém českém rekordu 45,66 sekund a v mužské štafetě na 4x 400 metrů měl velký podíl na bronzu. Ten štafetový tým, ve složení Daniel Němeček, Josef Prorok, Petr Lichý a Pavel Maslák, který v závodu doběhl na čtvrtém místě, získal až po několika protestech, kdy nakonec jury diskvalifikovala původně třetí Poláky a česká čtveřice se tak posunula na medailovou pozici.

První medaili pro českou výpravu z první rozdělované medailové sady HME získal při své premiérové účasti koulař Ladislav Prášil. Nejdelší výkon 20,29 metrů dal 22letý svěřenec Petra Stehlíka třetím pokusem a bral bronz. Medaili z disciplíny vrh koulí Prášil získal pro české barvy po 13 letech.

Obhájce stříbrné medaile z Paříže výškař Jaroslav Bába se statečně popral se zraněním, natažený sval v třísle, a překonáním výšky 231 cm si doletěl pro bronz.

Na dalším třetím místě a bronzové medaili se velmi výrazně podílela na čtvrtém úseku štafety jediná žena z Dukly v atletické výpravě Zuzana Hejnová. Čtvrtkařky Denisa Rosolová, Jitka Bartoničková, Lenka Masná a Zuzana Hejnová, navázaly na třetí místa štafet 4x 400 m z Dauhá 2010 a Helsinek 2012.

Zuzana Hejnová, druhá nejrychlejší žena semifinále na 400 metrů, mohla přidat i další medaili, bohužel ve finále čtyřstovky skončila těsně pod pódiem. Stejný medailový úspěch utekl o pouhé čtyři body sedmibojaři Adamu Sebastiánu Helceletovi.  Pěkné páté místo získal i tyčkař Jan Kudlička, který se ve finále pokoušel překonat český rekord.

Příští atletické halové mistrovství Evropy 2015 se koná v Praze.

Výsledky atletů Dukly Praha na HME 2013 ve švédském Göteborgu:

Zlato:

1. místo: nrtm. Pavel Maslák (400 m) – 45,66 s - český rekord (trenér Dalibor Kupka)

Bronz:
3. místo: Jaroslav Bába (skok do výšky) – 231 cm (trenér Jan Janků)
3. místo: Ladislav Prášil (vrh koulí) - 20,29 m (trenér Petr Stehlík)
3. místo: Daniel Němeček, Petr Lichý, nrtm. Pavel Maslák (4x 400 m) - 3:07,64 min. (Němeček - trenér Jiří Kmínek, Lichý, Maslák – trenér Dalibor Kupka)

3. místo: Zuzana Hejnová (4x 400 m) - 3:28,49 min (trenér Dalibor Kupka)

4. místo: Zuzana Hejnová (400 m) - 51,27 (osobní rekord)
4. místo Adam Sebastian Helcelet (sedmiboj) 6 095 bodů: 7,07 - 749 - 14,48 - 202 - 8,06 -   500 - 2:42.26 (osobní rekord)
5. místo: Jan Kudlička (skok o tyči) - 571 cm
18. místo: Martin Stašek (vrh koulí) 18,96 m
20. místo: Jan Kubista (800 m) 1:52,21 min.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net