LOGO DUKLA


2.1.2013 Stříbrná tenistka z OH v Londýně Andrea Hlaváčková je od ledna členkou ASC DUKLA

 

 

Andrea Hlaváčková, česká profesionální tenistka a specialistka na čtyřhru, podepsala na konci minulého roku smlouvu a od 1. ledna 2013 se stala členkou Armádního sportovního centra Dukla. Po olympijských hrách v Londýně 2012, kde sportovci Dukly vybojovali pět medailí z deseti české reprezentace, do armádního vrcholového sportovního střediska přestoupily dvě úspěšné medailistky.

 


Od 1. října je v atletickém oddíle Dukla Praha bronzová z LOH překážkářka Zuzana Hejnová, která se do té doby připravovala v Univerzitním sportovním klubu Praha. Změnila i trenéra, přešla do tréninkové skupiny Dalibora Kupky.

Co je z pohledu Zuzany Hejnové na Dukle proti USK jiné?

„Rozdíl je hlavně v tom, že na Dukle má všechno pevný řád a vedení. Na USK je to spíš o domluvě, o jakémsi lidském přístupu a přátelství. Zatím všechno funguje, všechno se vyřídilo hrozně rychle. Připadá mi, že na Dukle je vynikající zabezpečení, fyzioterapie, jídlo, všechno mají pohromadě.“

Ke konci roku 2012 dostala nabídku, kterou přijala, další medailistka z Londýna 2012, stříbrná z olympijského finále čtyřhry, Andrea Hlaváčková.

Tenisu se začala naplno věnovat od pěti let a na profesionální ženský tenisový okruh WTA vstoupila v roce 2004. Nyní patří mezi nejlepší deblové hráčky planety a výrazněji se začíná prosazovat i ve dvouhře, kde se zařadila do elitní stovky tenistek světa. V roce 2003 se stala poslední oficiální mistryní světa juniorů ve čtyřhře. Během své kariéry dokázala zvítězit na 12 turnajích WTA ve čtyřhře, v rámci okruhu ITF pak vyhrála sedm titulů ve dvouhře a 17 ve čtyřhře. Andrea Hlaváčková má na svém kontě také jeden grandslamový titul, s Lucií Hradeckou vyhráli čtyřhru na French Open 2011, podruhé se do finále Grand Slamu podívali ve Wimbledonu 2012, kde je ale porazily, stejně jako ve finále olympijských her, americké sestry Williamsovy. V listopadu 2012 pak byla členkou týmu, který ve finále družstev Fed Cupu zvítězil.

Jejím dosud nejlepším umístěním na žebříčku WTA bylo 58. místo (20. srpna 2012) ve dvouhře a 3. místo ve čtyřhře (22. října 2012).

A proč se Andrea Hlaváčková rozhodla pro armádní sportovní centrum?

„Od Dukly přišla nabídka, a pro mě je to čest být mezi takovými sportovci. Navíc bydlím blízko Julisky takže je pro mě i výhodou, že se tady staví nové regenerační centrum, které budu moct navštěvovat. To je jeden z hlavních důvodů proč jsem nastoupila k Dukle. Jsou tu dobré podmínky nejen pro regeneraci, ale i pro sportování, sice jako tenistka využívám jiná zařízení, jako jsou tenisové kluby po Praze a v Plzni, ale ta regenerace rozhodla a i to, že budu mít přístup k profesionálním lidem, kteří to dělají dobře.“

Zařazením Andrey Hlaváčkové se tenis vrací po několika desítkách let do armádního vrcholového sportu. Odbor tenisu, jehož trenérem byl Otto Mrákota, soutěžil v armádním sportu pod názvem ÚDA Praha v letech 1953 - 1956. V té době nejlepší výsledky mezinárodní úrovně přiváželi jedničky v ČSR žebříčku roku 1954 a 1955, reprezentant v Davisově poháru 1955 Jiří Javorský a Věra Pužejová, která v turnaji ve Varšavě porazila jednu z nejlepších tenistek Evropy. Odbor tenisu byl při reorganizaci armádního sportu a vzniku Dukly v říjnu 1956 zrušen. Někteří tenisté, kteří absolvovali základní vojenskou službu, pak byli přijímáni do armádního sportovního družstva v Liberci.


Vizitka:

 • Andrea Hlaváčková
 • Narozena: 10. srpna 1986 v Plzni
 • Sport: tenis
 • Osobní trenér: Tomáš Petera (od června 2012)
 • Manažér: Fabrizio Sestini
 • WTA aktuální pořadí: dvouhra - 64, čtyřhra - 3
 • Od 1. ledna 2013 členkou ASC DUKLA, oddíl Dukla Praha různé
 • Zajímavost: Otec Andrey je vrchním sládkem Plzeňského pivovaru, její děd i praděd byli řediteli Plzeňského pivovaru. Vedle tenisu ve věnuje i charitativní činnosti, pořádá aukce vybavení, jejichž výtěžek pak poskytuje potřebným, například dětskému stacionáři „Centrum Hájek“. Jejím přítelem je bývalý italský tenista, dnes tour manažer ATP Fabrizio Sestini.

Nejlepší sportovní výsledky:

 • první turnaj okruhu Mezinárodní tenisové federace (ITF) vyhrála ve čtyřhře 19. října 2003 spolu s Terezou Szafnerovou,
 • první turnajové vítězství v roce 2007 s Petrou Cetkovskou v Praze
 • první velký mezinárodní titul v turnaji kategorie ITF z Plzně 2003, s Terezou Szafnerovou,
 • první titul ve dvouhře v turnaji kategorie ITF v Tenerife 2006,
 • v roce 2008 začala hrát pravidelně s Lucií Hradeckou, se kterou dosáhla svého dosud největšího úspěchu – stříbrné medaile na olympijských hrách v Londýně 2012,
 • první grandslamový titul, s Lucií Hradeckou vyhrály čtyřhru na French Open 2011
 • druhé vítězství při třetím grandslamovém finále debla získala na US Open 2012
 • první vítězství v týmech na FED CUP BY BNP PARIBAS 2012
 • pár Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká skončil na 6. místě v prestižní české novinářské anketě Sportovec roku 2012, v kategorii kolektivů skončil celý vítězný tým Fed Cupu na 2. místě.

 


   zpět

Kalendář
kalendar
Získané medaile v roce 2018
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
25 9 13
CELKEM:       47
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2017
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
41 31 36
CELKEM:       108
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2016
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 39 31
CELKEM:       107
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2015
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 32 31
CELKEM:       100
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2014
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
34 31 32
CELKEM:       97
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2013
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
33 27 37
CELKEM:       97
Více informací o medailích

 

Dukla a OH

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net