LOGO DUKLA

19.12. 2012 Královnou českého sportu byla zvolena oštěpařka Barbora Špotáková

Oštěpařka Barbora Špotáková byla podruhé v kariéře zvolena vítězkou ankety Klubu sportovních novinářů Sportovec roku. Nejlepším kolektivem se stalo družstvo tenistů, které vyhrálo Davis Cup. Slavnostní vyhlášení výsledků, kterého se zúčastnila i ministryně obrany Karolína Peake, proběhlo 19. prosince 2012 v hotelu Hilton Prague.

Dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková získala největší počet hlasů (1 854) za obhajobu olympijského zlata. Další zlatí armádní medailisté z Londýna obsadili - druhé místo biker Jaroslav Kulhavý, když na vítězství chybělo jen 182 bodů a čtvrté moderní pětibojař David Svoboda. „Po loňské druhé pozici jsem si vytyčil za cíl být opět nejlepším českým mužem. Takže spokojenost,“ našel na druhé příčce pozitivum nejlepší český biker.

Stříbrný skifař Ondřej Synek skončil na sedmém místě a posádka čtyřkajaku, Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba, v kolektivech obsadila za tenisovými týmy mužů a žen třetí místo.

„Vítězství a obhajoba v olympijském klání je tím největším úspěchem,“ říkala již před zahájením Barbora Špotáková. „ Myslím, že bych anketu měla vyhrát.“ Stejně jednoznačně se shodli i hlasující novináři. Kvartetu olympijských vítězů dali suverénně nejvíc hlasů a za čtvrtým místem Davida Svobody zůstala propast 550 bodů.

„Jsem spokojená, v atletice jsem asi víc udělat nemohla. Podařilo se mi všechno, pochvalovala si Špotáková, v  dlouhých bílých šatech. „Byl to dokonalý rok.“

V anketě juniorské kategorii, kterou vyhlašuje Nadace České sportovní reprezentace, byl na druhém pořadí zvolen juniorský mistr světa ve skifu Michal Plocek (nyní Dukla Praha). Juniorkou roku se stala rychlobruslařka Karolína Erbanová.

Cenu Emila Zátopka pro Sportovní legendu získali fotbaloví reprezentanti, kteří v roce 1962 skončili na mistrovství světa v Chile. Ocenění fotbalistům, mezi kterými tenkrát hráli i hráči Dukly Praha - Josef Masopust, Pavel Kouba, Ladislav Novák, Svatopluk Pluskal, Josef Adamec a Josef Jelínek, předala legendární vícenásobná zlatá olympijská gymnastka Věra Čáslavská. „Není to mančaft celý, ale jsou to trosky,“ rozesmál sál Josef Masopust poté, co se spoluhráči vyslechl dlouhý potlesk vestoje.

K prestižní ceně, křišťálové korunce, mezi prvními popřála Barboře Špotákové ministryně obrany Karolína Peake. „Moc vám gratuluju k vítězství v anketě, přeji pohodové mateřství a po návratu ke sportovním výkonům zase skvělé výsledky.“ Ministryně Peake se na galavečer vyhlašování sportovců anket dostala poprvé: „ Setkání se sportovci se mi líbilo, ráda jsem je osobně poznala. Všem armádním reprezentantům gratuluji k jejich úspěchům a přeji jim medaile i příští rok.“

10. Vavřinec Hradilek (vodní slalom) 776

11. Hejnová (atletika) 403 bodů (v Dukle od 1.10. 2012), 12. Štěpánek (tenis) 400, 13. Sáblíková (rychlobruslení) 334, 14. Kvitová (tenis) 291, 15. Jícha (házená) 173, 16. Sýkorová (sportovní střelba) 95, 17. Ježek (cyklistika) 78, 18. Šafářová (tenis) 66, 19. Veselý (atletika) 46, 20. Štybar (cyklistika) 43, 21. Řezáč (běh na lyžích) 41, 22. Plekanec (hokej) 40, 23. Eliáš (hokej) 39, 24. Kreuziger (cyklistika), 25. Červenka (hokej) oba 35, 26. Prokop (motorismus) 25, 27. Maslák (atletika) 24, 28. Sluková, Kolocová (plážový volejbal) 22, 29. Baumrtová (plavání), 30. Soukup (biatlon) oba 21.

Kolektivy:
1. Tenisté ČR 633
2. Tenistky ČR 432
3. Čtyřkajak ČR 232

4. hokejisté ČR 88, 5. štafeta 4x400 m (Bartoničková, Bergrová, Hejnová, Rosolová) 43, 6. fotbalisté ČR 34, 7. štafeta orientačních běžců (Dlabaja, Šedivý, Procházka) 11, 8. volejbalistky ČR 9.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net