LOGO DUKLA

9.12. 2012 Pět medailí přivezli parašutisté Dukly Prostějov z mistrovství světa

Parašutisté Dukly Prostějov tvořící reprezentaci České republiky opět prokázali ziskem pěti cenných kovů, ve dnech 28. listopadu až 9. prosince 2012, na 32. mistrovství světa seniorů a 6. mistrovství světa juniorů v klasickém parašutismu v Dubaji, že patří dlouhodobě do světové špičky.

V těžkých podmínkách s měnícími se místy seskoků prokázali svou dlouhodobou výkonnost a vybojovali dvě stříbrné a tři bronzové medaile. V soutěži družstev, ve složení Jindřich Vedmoch, Jiří Gečnuk, poručík Libor Jiroušek, praporčík Oldřich Šorf a desátník Hynek Tábor získali stříbrnou medaili v kombinačním hodnocení. V jednotlivcích opět potvrdil svou dlouhodobou formu Jirka Gečnuk, který vybojoval stříbro v individuální akrobacii a bronz v kombinaci jednotlivců. Další dvě bronzové medaile přidali Libor Jiroušek v individuální akrobacii a junior Bonifác Hájek v přesnosti přistání, když do posledního kola bojoval o zlato. Smůla se přilepila na paty Hynku Táborovi, na kterého zbylo v přesnosti přistání jednotlivců čtvrté místo.

Seniorské kategorie se účastnilo 39 států světa a téměř 200 soutěžících, v juniorské kategorii 25 juniorů z 15 států světa.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net