LOGO DUKLA


18.9.2012 Výstava fotografií Armádní olympionici a OH Londýn 2012

Dnešní vernisáž výstavy před budovou Generálního štábu Armády České republiky věnovaná našim úspěšným armádním olympionikům měla velký úspěch. Výstava fotografií začíná představením všech zlatých, stříbrných a bronzových armádních olympioniků v historii, většina je pak věnována letošní úspěšné olympiádě v Londýně, kde jsou zachyceny v objektivu fotografů Eduarda Erbena a Ivany Roháčkové sportovci Dukly, kteří vybojovali 5 medailí (3 - 1 - 1).

 

Široká veřejnost před slavnostním přestřižením pásky, se zájmem sledovala ocenění olympijské vítězky a světové rekordmanky v hodu oštěpem Dany Zátopkové, stříbrného olympionika v disku Imricha Bugára, trojnásobného olympijského vítěze a trenéra Jana Železného, zlaté Barbory Špotákové, zlatého Davida Svobody, zlatého Jaroslava Kulhavého, stříbrného Ondřeje Synka, bronzového Jana Štěrby, bronzového Josefa Dostála, bronzového Lukáše Trefila a ředitele Armádního sportovního centra Dukla plukovníka Jaroslava Priščáka.

Náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Petr Pavel jim předal svou pamětní minci „Za úspěchy a reprezentaci na olympiádě.“

Generál Pavel se ve svém proslovu věnoval všem úspěšným armádním olympionikům, kteří reprezentovali československou armádu již od roku 1920, a to na letních olympijských hrách v Antverpách. „Od té doby se stala medailová umístění našich vojenských sportovců na zimních i letních olympijských hrách téměř samozřejmostí,“ řekl generál. Při té příležitosti zmínil i to, že „příslušníkem Armádního sportovního centra Dukla se nestává automaticky každý, byť sebelepší sportovec, i kdyby chtěl. Jde o výběrovou skupinu, na niž jsou kladeny vysoké požadavky.“ Náčelníka Generálního štábu AČR potěšil fakt, že hned šest londýnských olympioniků splnilo přísná kritéria a od října 2012 se obléknou do uniformy - jedná se o kajakáře Dostála a Trefila, atlety Masláka a Holušu a rychlostní kanoisty Radoně s Dvořákem. „Tím se naše elita sportovců - vojenských profesionálů rozšíří o zdatné závodníky s vysokým potenciálem na další vítězství v barvách Dukly,“ dodal generál a současně upřímně poblahopřát Barboře Špotákové, Ondřeji Synkovi, Davidu Svobodovi a Janu Štěrbovi k získání vyšších vojenských hodností.

Slavnostního zahájení výstavy se zúčastnil i první náměstrek ministra obrany Vlastimil Picek a generální sekretář ministra obrany Jan Vylita.

Výstavu před Generálním štábem AČR lze zhlédnout do 28. října 2012, kdy ji vystřídá tématika věnovaná 95. výročí spojovacího vojska.   zpět

Kalendář
kalendar
Získané medaile v roce 2018
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
25 9 13
CELKEM:       47
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2017
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
41 31 36
CELKEM:       108
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2016
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 39 31
CELKEM:       107
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2015
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 32 31
CELKEM:       100
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2014
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
34 31 32
CELKEM:       97
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2013
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
33 27 37
CELKEM:       97
Více informací o medailích

 

Dukla a OH

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net