LOGO DUKLA

7.9.2012 Ondřej Cink se stal mistrem světa do 23 let

Olympionik Dukly Praha biker Ondřej Cink vybojoval v rakouském Saalfeldenu titul mistra světa v cross country v závodě mužů do 23 let. Přidal tak další vítězství k titulu mistra Evropy v Moskvě před třemi měsíci. Druhého Nizozemce Michiela van der Heijdena porazil o 14 sekund, o dalších 34 sekund později si dojel pro bronz Ital Daniele Braidot.
„V cíli jsem i brečel. Měl jsem toho dost, ale ta radost byla obrovská - byl to fakt krásný okamžik a já jsem si to skvěle užil. Ty pocity jsou nádherné a já jsem moc šťastný," řekl Cink po závodě novinářům.
Jednadvacetiletý rodák z Rokycan se v čele téměř třicetikilometrového závodu, který se jel po zaváděcím okruhu celkem na šest kol, pohyboval okamžitě po jeho startu.

Výsledky MS horských kol do 23 let
Cross country:
Muži do 23 let: 1. Cink (ČR) 1:19:40, 2. van der Heijden (Niz.) -14, 3. Braidot (It.) -48

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net