LOGO DUKLA


7.8.2012 Čekání na druhou medaili vyplnil čtvrtkař Maslák rekordem, kladivář Melich šestým místem

Skifař Ondřej Synek získal 3. srpna na olympijských hrách v Londýně na jezeře Eton Dorney stříbrnou medaili, druhou pro Českou republiku.  Čeští olympionici od té doby přidali další tři, nejcennější kov zlato skifařka Mirka Knapková, stříbro deblistky Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou a bronz ve sportovní malorážce Adéla Sýkorová. Česká republika je v hodnocení zemí zatím na 31. místě.

 

Čekání na další medaili vyplnil novým českým rekordem v běhu na 400 metrů, hned v rozběhu, jednadvacetiletý Pavel Maslák. Svůj vlastní národní rekord zlepšil o 26 setin a jako první Čech historie pokořil výkonem 44,91 hranici 45 vteřin. Ve světových tabulkách se posunul na fantastické 9. místo. V semifinále doběhl pátý v čase 45,15 s a do finále se nedostal.

Životního úspěchu dosáhl kladivář Lukáš Melich. Poprvé se probojoval do olympijského finále a zde své náčiní těžké 7,26 kg poslal za 77,17 m a obsadil výborné šesté místo. K medaili mu chybělo 154 cm.

 Obhájci zlata Davidu Kosteleckému v trapu nevyšlo poslední kvalifikační kolo, netrefil tři terče a se součtem 120 bodů skončil na nepostupovém 14. místě.

 Na velodromu se představili dva mladí dráhoví cyklisté z Dukly Brno. Při své olympijské

premiéře obsadil, druhý nejmladší účastník sprinterské soutěže, Pavel Kelemen konečné

10. místo. V keirinu skončil Denis Špička již v prvním kole. Po nezvládnutém úvodním

vystoupení neuspěl ani v následných opravách.

 

V jachtařské třídě RS:X obsadil surfař Karel Lavický v rozjížďkách 36. místo a skončil

daleko za finálovými příčkami. Ve windsurfingu bylo rozdáno poslední zlato, v programu her

v Riu 2016 už není.

 

V atletice kvalifikačním sítem neprošli dálkař Štěpán Wagner, který skočil pouze 750 cm a diskařka Věra Cechlová, která měla pouze jeden platný pokus 55 metrů a ve své kvalifikační skupině skončila poslední. Limit do finálové soutěže nepřekonal ani výškař Jaroslav Bába. Z rozběhů se do semifinálových běhů neprobojoval na 800 metrů Jakub Holuša a na 200 metrů od postupu dělila jen setina Pavla Masláka.  Druhá česká oštěpařka Jarmila Klimešová hodila 59,90 m a těsně neprošla kvalifikačním sítem. Skončila čtrnáctá a postup jí unikl o 22 centimetrů.

 

 

Kandidáti na medaile

Včera si ale olympijské finále oštěpu s přehledem, splněním limitu hned prvním pokusem, zajistila obhájkyně zlata Barbora Špotáková. Hodila 66,19 m. Souboj o medaile bude 9. srpna ve 22 hodin.

 Do finálové osmičky se ze semifinále probojovaly obě posádky rychlostních kanoistů Dukly Praha - mužský čtyřkajak a deblkanoe, obě na trati 1 000 metrů.

 

Finále obou disciplín v Eton Dorney jsou na programu ve čtvrtek 9. srpna. Soutěž deblkanoí s Jaroslavem Radoněm a Filipem Dvořákem startuje v 10,30 a čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba pojede v 10,48 hod.

Všech šest závodníků startuje na olympijských hrách poprvé. Kajakář Josef Dostál do nich vstoupí jako nejmladší ve věku 19 let, loni závodil ještě v juniorské kategorii. Nejstarším je jedenatřicetiletý Jan Štěrba. Posledním rychlostním kanoistou, který získal pro Česko olympijskou medaili v rychlostní kanoistice je současný reprezentační trenér Martin Doktor, který má dvě zlaté z Atlanty 1996.

Na své soutěže ještě čekají oštěpaři Vítězslav Veselý, Jakub Vadlejch a Petr Frydrych (kvalifikace 8.8., finále 11.8.) tyčkař Jan Kudlička (kvalifikace 8.8., finále 11.8.), desetibojař Roman Šebrle   (8. a .9.8.), moderní pětibojaři David Svoboda, Ondřej Polívka (11.8.), Natálie Dianová a bikeři Jaroslav Kulhavý, Jan Škarnitzl a Ondřej Cink (12.8.).

 


   zpět

Kalendář
kalendar
Získané medaile v roce 2018
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
25 9 13
CELKEM:       47
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2017
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
41 31 36
CELKEM:       108
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2016
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 39 31
CELKEM:       107
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2015
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 32 31
CELKEM:       100
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2014
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
34 31 32
CELKEM:       97
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2013
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
33 27 37
CELKEM:       97
Více informací o medailích

 

Dukla a OH

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net