LOGO DUKLA


24.7.2012 Synek s veslaři, Marušková a stolní tenistky odletěli do Londýna

Dvakrát musel včera letět vojenský speciál z Prahy-Kbel do Londýna, aby přepravil do dějiště olympijských her celkem 66 českých sportovců z toho 14 reprezentantů ASC Dukla. Už v sedm hodin ráno se odbavovala na letišti mezi basketbalistkami pistolářka Lenka Marušková z Dukly Plzeň, odpoledne obsadili odletovou halu Ondřej Synek s dalšími veslaři Dukly Praha, stolní tenistky a dva atleti.

Včera do Londýna odletěli další české medailové naděje, z armádních sportovců k nim určitě patří pistolářka Lenka Marušková. Jednu olympijskou medaili už má, stříbrnou ze sportovní pistole z Atén 2004, ještě pod jménem Hyková, v Pekingu 2008 obsadila 20. a 26. místo. „Chtěla bych dobře zastřílet, aby to byl povedený závod a být spokojená se svým vlastním výkonem. Pak bych výsledek přijala s pokorou,“ řekla Marušková před třetím startem.

Střelecké soutěže se uskuteční v The Royal Artillery Barracks v prostoru Kasáren královského dělostřelectva v jihozápadní části Londýna, nedaleko Greenwich parku. Lenka Marušková střílí 29. července od 10 hodin soutěž ze vzduchové pistole 1. srpna od 10 hodin ze sportovní pistole.

Ve druhé olympijské výpravě ze Kbel odletěla velká skupina dukláků. Všichni nominovaní armádní veslaři, kteří budou soutěžit ve třech disciplínách: skif mužů - Ondřej Synek, čtyřka bez kormidelníka - Milan Bruncvík, Michal Horvárth, Matyáš Klang, Jakub Podrazil a čtyřka bez kormidelníka v lehké váhové kategorii - Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Ondřej Vetešník, Miroslav Vraštil.

Veslařské závody se uskuteční od 28. července do 4. srpna v areálu Eton Dorney asi 30 km západně od Londýna. Dráha s osmi pruhy je dlouhá 2 200 metrů. Dominantou areálu je 50 metrový most , který umožní návštěvníkům jednak pozorovat přímo areál, ale usnadní i přechody nad vodním kanálem.Vzhledem ke vzdálenosti od olympijské vesnice budou tentokrát všichni veslaři bydlet ve vlastní veslařské vesničce v prostorách univerzity Royal Holloway vzdálené zhruba dvacet kilometrů od kanálu. Na veslařském kanále se sejdou s výpravami z 58 zemí, dohromady vyjede do všech závodů 206 lodí.

Hlavním medailovým želízkem je skifař Ondřej Synek: „Jedu tam bojovat o co nejlepší výsledek, druhý jsem už byl v Pekingu. Ale když se to nepovede, tak se to nepovede, to je život.“ Finále ve skifu mužů je 3. srpna ve 13.30 hodin.

Do letadla nastoupily i dvě stolní tenistky z Dukly Praha - Iveta Vacenovská a Dana Hadačová. Svůj turnaj, který probíhá od 28. července do 8. srpna odehrají ve velké sportovní aréně ExCel, která se nachází v blízkosti London City Airport v Royal východním Londýně.

V první části atletické výpravy, která odletěla do Londýna byl i výškař Jaroslav Bába a diskařka Věra Cechlová Pospíšilová. Atletické závody se uskuteční v termínu 3. - 12. srpna na Olympijském stadionu.

 

    zpět

Kalendář
kalendar
Získané medaile v roce 2018
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
25 9 13
CELKEM:       47
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2017
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
41 31 36
CELKEM:       108
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2016
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 39 31
CELKEM:       107
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2015
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 32 31
CELKEM:       100
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2014
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
34 31 32
CELKEM:       97
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2013
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
33 27 37
CELKEM:       97
Více informací o medailích

 

Dukla a OH

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net