LOGO DUKLA


16.7.2012 První Dukláci odletěli do Londýna


Jedenáct dní před zahájením olympiády v Londýně odletěli vládním speciálem z vojenského letiště ve Kbelích do dějiště her první čeští olympionici. Mezi nimi i čtyři reprezentanti Dukly - medailisté z předchozích olympiád dvojnásobná vítězka kajakářka Štěpánka Hilgertová, obhájci stříbrné medaile z Pekingu deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek a nováček surfař Karel Lavický.

 Na palubu letadla nastoupilo celkem osmnáct lidí, z toho sedm sportovců, kteří sebou vezli kufry, tašky a lodě. Zatímco si deblkanoisté Volf se Štěpánkem nechali loď po posledním soustředění v Londýně, Štěpánka Hilgertová na letišti předvedla zcela novou loď v barvách oblečení českého týmu. Tu poslední našla při přesunu z tréninkového kempu v Londýně zcela poničenou. „ Stalo se mi to poprvé. Někdy lodě zejména při delších letech utrpí újmu, ale při krátkých se to většinou nestávalo. Maximálně byla třeba zlomená záď, což je řešitelné. Ale tato byla naprosto rozdrcená přímo uprostřed, neopravitelná záležitost. Naštěstí výrobce stihl vyrobit novou loď za pár dní,“ vyprávěla šestinásobná účastnice letních olympijských her, když balila nový kajak do speciálního vypolstrovaného obalu a přelepila nápisem „Křehké“.

 

Zatím na olympionicích nebyla vidět žádná nervozita, kvalifikace je čeká totiž až za dva týdny. První týden stráví vodní slalomáři v hotelu poblíž kanálu s divokou vodou, až začátkem příštího se přesunou do olympijské vesnice, obrovského komplexu zcela nových ubytovacích zařízení vybudovaných na ploše 27 hektarů přímo v Olympijském parku s vlastními obchody, restauracemi a prostory pro volný čas.

 

Vodní slalomáři C2 Volf, Štěpánek a ženy K1 s Hilgertovou zahajují soutěž 30. července od 13:30 – 17:30 hodin kvalifikačními jízdami v Lee Walley White Water Centre. Jde o kanál vzdálený 30 kilometrů od olympijské vesnice na řece Lee, který je součástí regionálního parku  Walley v Hertfordshire. Ve čtyřech medailových disciplínách zde bude bojovat 82 sportovců. Semifinále a finále C2 muži a K1 ženy jsou na programu 2. srpna od 13:30 - 17:00 hodin.

 

Čtyřnásobný mistr republiky ve windsurfingu Karel Lavický vyrazil na první olympiádu, díky momentálnímu 47. místu ve světovém žebříčku třídy RS:X a umístění na mistrovství světa. Po příletu do Londýna odjíždí do hotelu nedaleko od zálivu Weymouth a přístavu Portland, které budou hostit závody v plachtění.  Obě místa se již dlouho pro plachtění používají, větrné vody kanálu La Manche zde poskytují tomuto sportu vynikající podmínky. Deseti olympijských jachtařských disciplín se zúčastní 237 mužů a 143 žen

 

Závody v olympijském windsurfingu třídy RS:X začínají 31. července. O medaile se jede 8. srpna.

 


   zpět

Kalendář
kalendar
Získané medaile v roce 2018
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
25 9 13
CELKEM:       47
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2017
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
41 31 36
CELKEM:       108
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2016
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 39 31
CELKEM:       107
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2015
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 32 31
CELKEM:       100
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2014
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
34 31 32
CELKEM:       97
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2013
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
33 27 37
CELKEM:       97
Více informací o medailích

 

Dukla a OH

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net