LOGO DUKLA

26.6.2012 Zlato a dvě stříbra z evropského šampionátu kanoistů

Od 22. do 24. června 2012 se o tituly evropských šampionů utkali rychlostní kanoisté v chorvatském Záhřebu. Deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák se stali mistry Evropy na trati 500 metrů. Kajakář Josef Dostál a singlkanoista Martin Fuksa přidali na stejných tratích do české sbírky dvě stříbra.

První finálové soutěže proběhly na olympijské kilometrové trati. Pouhých 24 tisícin sekundy dělilo od bronzu na mistrovství Evropy devatenáctiletého kanoistu Martina Fuksu, který prohrál těsný souboj o třetí místo s Bělorusem Žukovským. Deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, kteří jsou nominovaní na olympijské hry v Londýně, skončili pátí. Kajakářka Anna Adamová obsadila šestou příčku, Daniel Havel dojel v K1 na poslední deváté pozici.

Kovové placky z pětistovky

Druhý den si kanoisté z Dukly Praha vše vynahradili na poloviční trati. Radoň s Dvořákem se srovnali po vysokohorském soustředění ve Švýcarsku a zvítězili s obrovským náskokem. Jejich osobní kouč Libor Dvořák, otec Filipa, ocenil dodržení taktiky: „Tu splnili do puntíku. Věděli jsme, že Bělorusové vypálí, tak se drželi za nimi a po polovině kluci zrychlili přesně jak měli.“

„No a když nám nikdo nestačil, tak jsme jeli a jeli. Vlastně stačí jen rychle pádlovat,“ žertoval Dvořák mladší.

„Vítězství na ´pětistovce´ ukázalo, že kluci jsou na tom rychlostně dobře. Nyní musí dotáhnout tempo na dvojnásobnou olympijskou trať. Záhřeb je jen jedna ze zastávek na cestě do Londýna.,“ komentoval po vyhlášení vítězů Libor Dvořák.

Loňští juniorští evropští i světoví šampioni Josef Dostál a Martin Fuksa získali při svých premiérových účastech na ME stříbrné medaile na trati 500 metrů. „Této seniorské medaile si vážím víc než těch juniorských. Začal jsem totiž předjíždět anebo vyrovnaně závodit s chlapy, které jsem měl před pár roky za bohy a ani jsem nedoufal, že bych se s nimi mohl měřit,“ uvedl se stříbrnou medailí na krku dvoumetrový Dostál.

Martin Fuksa se v cíli radoval, že se mu konečně podařil „hon za plackou“ V sobotu obsadil Fuksa na trati 1 000 metrů pošesté v kariéře čtvrté místo.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net