LOGO DUKLA

19.5.2012 V Plzni byl odstartován první běh seriálu RUN TOUR

V sobotu 19. května byl v Plzni odstartován první ze šesti běžeckých závodů seriálu RunTour. Závody proběhnou postupně v šesti městech a společné mají stejně dlouhé tratě (10 a 5 kilometrů), profesionální zázemí se službami pro závodníky (šatny, masáže, čipová technologie) a samozřejmě zajímavé lokality (centra měst, parky).

K závodu se platí startovné v jednotné výši 300 Kč na osobu,  50 Kč z částky jde na dobročinné účely, dalších 50 Kč navíc přidá Nadace České pojišťovny. Vybrané peníze, minimálně pak 300 tisíc Kč, budou posléze předány Dětskému kardiocentru Fakultní nemocnice v Motole, které se zabývá především diagnostikou a léčbou vrozených a získaných onemocnění srdce a velkých cév, poruch srdečního rytmu, poruch srdeční funkce a krevního oběhu u rostoucího a vyvíjejícího se jedince od fetálního období do 18 let věku.

Na startu úvodního závodu seriálu RunTour České pojišťovny v Plzni - areálu plzeňského pivovaru se objevily zajímavé osobnosti. Za ASC DUKLA běželi lyžaři Dušan Kožíšek a Pavel Churavý, stejně jako loni závodila olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová a hvězdy seriálu Cesty domů Petra Horváthová, Martin Kraus a Miroslav Šimůnek, kteří podpořili charitativní rozměr akce. Všichni se zúčastnili i besed a autogramiády.

Souboj našich lyžařů na 10 km trati skončil vítězstvím sdruženáře Pavla Churavého, který celkově časem 37:42 min. skončil sedmý, běžec na lyžích Dušan Kožíšek obsadil 9. místo za 38:35 min. Ze zaměstnanců Dukly závodil Milan Beck, který skončil 33. za 42:46 minuty.

V areálu akce měla také ASC DUKLA svůj stánek, kde si mohli účastníci vyzkoušet střelbu z laserové pistole či zaveslovat na trenažéru.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net