LOGO DUKLA

16.5.2012 Deblkanoisté Volf a Štěpánek opět mistry Evropy

Deblkanoisté Dukly Brandýs nad Labem Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem získali na mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Augsburgu po uznaném protestu zlaté medaile. Nejzkušenější česká deblová posádka si pak o dvě hodiny později spolu s Ondřejem Karlovským, Jakubem Jáněm, Markem Šindlerem a Jonášem Kašparem dopádlovali pro evropské stříbro v hlídce.

Mistři Evropy z roku 2004 Volf, Štěpánek byli, na první umělé slalomové dráze postavené v roce 1972, po ukončení deseti finálových jízd třetí, když na vítězné Slováky Petra a Pavla Hochschornerovy ztratili 1,53 sekundy. Rozhodčí však po přezkoumání videa uznali jejich protest proti dvousekundové penalizaci za dotyk osmé branky. „Každá medaile je úspěch. Zajeli jsme výbornou jízdu, o ťuku nikde nevíme, ale i bronz je výborný,“ usmíval se Ondřej Štěpánek ve chvíli, kdy se ještě jury o protestu rozhodovala. Za dvacet minut už spolu s Jaroslavem Volfem přebírali na stupních vítězů zlatou medaili a potřetí v kariéře oslavovali titul evropských šampionů. „Samozřejmě, kdyby jsme ten ťuk rovnou nedostali, tak ta radost by byla asi větší. Takhle je to takový divný, ale i s bronzem bychom byli spokojení, protože ta jízda byla hodně dobrá," dodal po vyhlášení háček zlaté deblovky Jaroslav Volf.

Volf se Štěpánkem pak v poslední jízdě šampionátu přidali ještě stříbrné medaile v závodu hlídek, i když se jízda třem posádkám týmu vůbec nevydařila. Společně s dvojicemi Ondřej Karlovský, Jakub Jáně a Jonáš Kašpar, Marek Šindler (všichni Dukla) nasbírali osm trestných sekund, navíc se do jedné z branek museli vracet. S vítěznými Brity přitom nakonec prohráli pouze o 3,43 sekundy.

Nečekanou premiéru v národním týmu absolvovala kajakářka Dukly Brandýs Eva Ornstová. V semifinále skončila třetí, ve finále proplula bílou lodí s červenými pruhy výborně a to až do devatenáctky, kde promeškala správný okamžik a musela se otáčet o 360°. Časová ztráta jí bohužel odsunula z medailové pozice. Výkon Evy Ornstové byl největším pozitivním překvapením české výpravy. O kvalitě jejího výkonu svědčí, že porazila excelentní Slovenky Dukátovou s Kaliskou nebo naší olympioničku Štěpánku Hilgertovou, která jako první nepostoupila z kvalifikace (11. místo). V závodech týmů skončily kajakářky páté.

Další reprezentant Dukly kajakář Luboš Hilgert dojel s dotykem osmý.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net