LOGO DUKLA

9.1.2011 Bauer finišoval na Tour na třetím místě, Jakš dojel osmý

Dvojnásobný vítěz prestižního lyžařského závodu Tor de Ski z roku 2008 a 2010 Lukáš Bauer letos celkové prvenství sice neobhájil, přesto díky nejrychlejšímu času v poslední etapě závodu získal konečné třetí místo. Do posledního osmého závodu Tour de Ski, devítikilometrové stíhačky se závěrečným stoupáním sjezdovkou Aple Cermis, startoval Lukáš Bauer z desáté pozice. Na třetí příčku ztrácel téměř půl minuty, přesto se na ni dokázal skvělým finišem propracovat. „Je to obrovská satisfakce, protože letos jsem měl při Tour hodně problémů. Nejvíce jsem si sliboval od soboty, nejezdil jsem špatně, ale nenasbíral potřebné bonusové vteřiny a byl to boj s větrnými mlýny. Bylo to hodně těžký a pro mě byl zachraňující až tenhle brutální výjezd na sjezdovku, který se mi, nevím proč, daří o trochu líp než ostatním,“ zhodnotil Bauer konečný výsledek na televizní tiskové konferenci v pondělí 10. ledna. Dvojnásobný medailista z olympiády ve Vancouveru lyžařskou Tour de Ski jel již pětkrát, a rád by ji absolvoval ve své kariéře ještě třikrát před plánovaným závěrem na Zimních olympijských hrách v Soči 2014. Co nyní čeká Lukáše Bauera? „Po týdnu odpočinku se vrhnu do tréninku směrem k dalšímu závodu Světového poháru v Otepää a k mistrovství světa v Oslu, které začíná 24. února 2011.“ K velkému výsledku měl našlápnuto i další závodník Dukly Liberec čtyřiadvacetiletý tréninkový partner Bauera Martin Jakš, který se na trať vydal ze třetího místa, ovšem záhy po startu byl dotažen rivaly a spolu s nimi vytvořil silnou šestičlennou skupinku. Náročná trať se projevila a Jakš se propadl na 8. místo, i tak podal nejlepší výsledek v Tour a poprvé se dostal i do Top desítky běžců.(ROHi)

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net