LOGO DUKLA

22.2.2011 Cyklisté Dukly v Manchesteru

Ve dnech 18. – 20.2. 2011 pokračuje čtvrtým dílem Světový pohár v dráhové cyklistice v anglickém Manchesteru. Z českých cyklistů se představili: Tomáš Bábek, Denis Špička a Adam Ptáčník z Dukly Brno, Jarmila Machačová a Alois Kaňkovský z Dukly Praha. Sprint: do kvalifikace na 200 m s letmým startem nastoupili Tomáš Bábek (10,48 s) a Adam Ptáčník (10,51 s). Jejich dosažené časy stačili pouze na 23.(Bábek) resp. 31. (Ptáčník) místo a tak naši borci nepostoupili do dalších bojů, kde pokračovalo prvních šestnáct jezdců z kvalifikace. V Keirinu startoval Adam Ptáčník. V první jízdě, kdy do dalšího kola postupoval pouze vítěz svedl Adam výbornou taktickou jízdu s fyzicky disponovanějším Gregory Baugem z Francie. Francouz nakonec zvítězil. V opravných jízdách Adam Ptáčník podcenil své slabší soupeře, nepostoupil a byl konec nadějí a pouhé 19. místo. Team Sprint: Družstvo jelo ve složení - Adam Ptáčník, Denis Špička a Tomáš Bábek. Adam Ptáčník závod nad očekávání dobře rozjel časem v osobním rekordu 18,2 s, Denis Špička na druhém úseku rychlost udržel a Tomáš Bábek šestým nejlepším časem protnul cílovou pásku. Čas 45,063 s znamenal nový český rekord. Bohužel stačil pouze na 11. příčku v celkovém pořadí. Omnium mužů: Alois Kaňkovský začal jako již tradičně výborně a v letmém kole skončil na 4. místě. Další disciplínou byl bodovací závod ,po velmi špatném výkonu obsadil až 22. místo. Poslední disciplínou prvního dne byl vylučovací závod, kde Alois zúročil svou sprinterskou minulost a dokončil na 8. místě. První disciplínou druhého závodního dne omnia byl stíhací závod na 4 km. Kaňkovský si zde časem 4:32 min vytvořil osobní rekord a dosáhl na 10. příčku. Poté ve scratchi opět psychicky propadl a 19. místo toho bylo jasným dokladem. Až jeho parádní disciplína a tou je 1 km s pevným startem zachránil celkovou osmou příčku, kdy časem 1:03,2 min vyhrál. Omnium žen: Jarmila Machačová v letmém kole dosáhla 16. času. Poté vyhrála po brilantním fyzickém výkonu bodovací závod, ve kterém na soupeřky získala 3 kola k dobru, což znamenalo 60 bodů navíc. Ve vylučovacím závodu skončila třetí. Druhý den však Jarmilu nezastihl v nejlepší rozpoložení a díky 15. místu ve stíhacím závodě na 3 km,13. ve scratchi a 19. na 500 m s pevným startem zastavila svůj propad v celkovém pořadí na 12. místě a slušný příděl bodů do OH kvalifikace. Mimo soutěž SP byl uspořádám závod v keirinu dotovaný Japonskou keirinovou asociací. Z našich jezdců obdržel pozvání Denis Špička. Z první jízdy postoupil do dalšího kola přímo s britským jezdcem Kennym. Ve druhém kole mu těsně uniknul postup do finále. Ve finále B vyspurtoval Denis 3. místo a celkové deváté. Takřka v polovině kvalifikace na LOH 2012 jsou cyklisté Dukly na postupových místech v disciplínách: sprint, keirin, omnium mužů a žen. Veškeré výsledky je možné najít na www.tissottiming.com

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net