LOGO DUKLA

8.3.2011 Stříbrný Bába a bronzový Šebrle - medailové návraty mezi světovou elitu

Dvě cenné medaile a finálové páté místo přivezli z halového mistrovství Evropy v Paříži atleti z ASC DUKLA. Soutěží procházel Jaroslav Bába skoky na první pokus až do 236 cm, přičemž i tuto výšku shodil jen velmi těsně. Pak už musel svěřenec trenéra Jana Janků reagovat na úspěchy současného halového démona Ivana Uchova, jediného soupeře, který v sektoru ještě zbyl. Halový mistr světa zdolal napoprvé 236 i 238 cm a Bába si tedy poslední pokus nechal až na 240 cm, což by byl nový národní rekord. Laťka spadla, i tak ale Jaroslav Bába předvedl nejlepší výkon od roku 2005, než jeho kariéru zbrzdilo vleklé zranění. „Druhé místo pro mě znamená malé vítězství, konečně se to čekání prolomilo," radoval se Bába.Neuvěřitelný devatenáctý cenný kov z vrcholné atletické akce vybojoval šestatřicetiletý vícebojař Roman Šebrle. Třetí místo v pařížském sedmiboji vybojoval až v dramatické koncovce závěrečného běhu na 1 000 metrů, po kterém ve svém letošním maximu 6 178 bodů uhájil o tři body třetí místo před dotírajícím Nizozemcem Sintnicolaasem. Šebrle tak završil neuvěřitelnou bilanci. Na halovém mistrovství Evropy získal už šestou medaili - má tři zlata, jedno stříbro a nyní přidal druhý bronz. Na stupních vítězů stál od roku 2000 na každém evropském šampionátu v hale. „Myslel jsem, že mi vylezou svaly z kůže. Poslední dvě kola jsem běžel na takový doraz, že kyselina mléčná se vylila víc než po čtvrtce, nemohl jsem stát. Ale byl jsem šťastný,“ líčil svoje pocity po doběhu nejstarší účastník soutěže Roman Šebrle. Se svojí fantastickou atletickou kariérou by se chtěl rozloučit olympijským závodem v desetiboji v Londýně 2012. Dalším armádním reprezentantem, který postoupil do finálové osmičky halového ME v Paříži, byl běžec Dukly Praha Jakub Holuša. Tentokrát si vybral trať na 1 500 metrů a vybojoval páté místo za 3:41,57 min. Od začátku běhu se zařadil mezi poslední a až v závěrečném kole neuvěřitelně zrychlil. Ve finiši dokonce bojoval o medaili, ale na tu mu nakonec chybělo pouhých devět setin.

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net