LOGO DUKLA


Adresa: tř. Komenského 224, 500 01  Hradec Králové
tel.: 973 252 072
mob.: 724 203 554
fax: 973 253 793
e-mail: duklakhk@centrum.cz
web: www.duklasport.cz
 
Vedoucí trenér: mjr. Radek Jančík
Trenéři: Petr Luštický, Kamil Ploc 
Externí trenér: Lubor Novota
 
Instruktoři sportu: Robin Daněk, Michal Hojný, Libuše Jahodová, Milan Hric, Libuše Jahodová, David Kostelecký, Jan Leskovec, Petr Málek, Jakub Novota, Miroslav Pacák, Miloš Slavíček, por. Jan Sychra, Marcela Václavková
 

HISTORIE ASO SPORTOVNÍ STŘELBY DUKLA HRADEC KRÁLOVÉ

Počátky brokové střelby v armádě jsou spojeny se založením oddílu Vojenské tělovýchovné jednoty velitelství letectva v Hradci Králové v roce 1983. Oddíl zakládal Ing. Jan Ploc a tehdejší trenér Petr Sehnoutek. Střelci byli vojáci v základní službě – příslušníci letectva, kteří trénovali na střelnici Okresního mysliveckého svazu v Pardubicích.

Na základě dosahovaných výborných výsledků v domácích soutěžích byl oddíl v roce 1990 začleněn do systému armádního vrcholového sportu a stal se součástí Armádního sportovního střediska Dukla Plzeň. Oddíl doplnili perspektivní střelci, kteří se prosazovali doma i v zahraničí. Byl to Stanislav Klofanda, Jiří Štěpánek, Kamil Ploc, Tomáš Zamrzla a Richard Kraus. V roce 1993 přišel z Komety Brno Leoš Hlaváček a v oddíle se dále vystřídali střelci Jiří Bílek, Radek Chalupník, Dušan Paťava, Václav Jezvina, Rudolf Strnad, Martin Kubeček, Jiří Bezdíček a Iva Pilařová.

Výrazný posun v kvalitě přípravy nastal v roce 1997, kdy se s pomocí Armádního sportovního centra DUKLA a ČSS začaly postupně vytvářet vyborné podmínky na Armádní sportovní střelnici v Hradci Králové - Malšovicích. Střeliště skeet a trap se postupně osadily vrhačkami Falkon, Lapporte, později Mattarelli a vybudovalo se zázemí pro střelce a veřejnost. V lednu 1998 odešel trenér Petr Sehnoutek, velitelem se stal Mgr. Václav Patrman, který zde působil už v letech 1992-1993 a znovu od konce roku 1996. Přišel vynikající střelec Jan Sychra. Na přelomu století se stabilizovalo složení družstva: Skeet - Jan Sychra, Leoš Hlaváček, Tomáš Zamrzla, Luboš Rychlík. Trap - Kamil Ploc, Jan Dvořák, Jan Fryštacký, Robin Daněk, Marin Bořuta. Správce střelnice byl od roku 1997 Petr Duczynski, který svým tvořivým a pracovním úsilím přispěl k budování střeleckého areálu a k vylepšení zázemí střelců. V roce 2001 se družstvo brokových střelců osamostatnilo a vznikl Armádní sportovní oddíl sportovní brokové střelby DUKLA Hradec Králové. Oddíl doplnili trenéři Mgr. Petr Luštický (skeet) a Josef Hofman (trap). V roce 2003 oddíl opustil skeetař Tomáš Zamrzla a v červenci roku 2004 přišel vynikající střelec disciplíny trap, reprezentant ČR, David Kostelecký.

 Připravujeme doplění ...

 Kalendář
kalendar

kalendar
Získané medaile v roce 2017
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
3 3 8
CELKEM:       14
Více informací o medailích


Získané medaile v roce 2016
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 39 31
CELKEM:       107
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2015
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
37 32 31
CELKEM:       100
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2014
z OH, MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
34 31 32
CELKEM:       97
Více informací o medailích

Získané medaile v roce 2013
z MS, ME, MSJ, MEJ a CISM
Zlato Stříbro Bronz
33 27 37
CELKEM:       97
Více informací o medailích

 

Dukla a OH

logo olympijských her

HISTORIE, NOMINACE SPORTOVCŮ, VIZITKY ARMÁDNÍ REPREZENTACE, ČESKÁ VÝPRAVA, OBLEČENÍ, MASKOTI, PROGRAM, SPORTOVIŠTĚ, VESNICE, ROZHOVORY, FOTOGRAFIE, VIDEO, VÝSLEDKY, STATISTIKA, MEDAILE.

Vytvořil: Hrasek.net